dolunay
http://dolunay.anatolianrock.com
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
Dolunay'ın İlk Albümü Yayınlanıyor

Ismi ile “ Burada Gelenek Yok” özdes olarak içerigindeki melodi, söz, düzenleme ve enstrümanlarda hiçbir geleneksel–etnik öge barindirmayan Albüm, Dolunay’in Modern Türk-Rock cephesindeki durusunu sergilerken, “ Bu topraklarin müzigi dogulu olmak zorunda degil “ açiklamasiyla albümdeki müzikal felsefesini de göstermekte.

Albümün çıkış video-klip’i “Herşey” adli sarkiya basarili yönetmenler Göker Göktepe ve Zafer Yavuz tarafindan çekildi ve yakinda müzik kanallarinda yayinlanmaya baslanacak.

Toplam 10 sarki ve 47: 45 dakika süreden olusan albüm müzikal içeriginde, çiplak elektrik ve akustik gitar kombinasyonlari ile olusturulan “Sormayin“, “Hersey“, “Ayni“ gibi ritmik modern rock parçalarin yanisira “Sinek“ , “Seven“ gibi daha sert parçalar ve “Dururum“, “Bizimdir“, “Burada Gelenek Yok“ gibi kuvvetli baladlar bulunmakta.

Prodüksiyonu Vav Müzik, dagitimi Emi-Kent Müzik tarafindan yapilan albümün kayitlari Elec-Trip Records stüdyosunda gerçeklestirildi. Tüm söz, müzik ve düzenlemeleri Dolunay Çapan tarafindan yapilan albümün kayitlarinda; solo vokal performanslarinin yaninda tüm gitarlari Dolunay Çapan, bas gitari Tamer Taskin, keyboardlari Ugurcan Sezen çaldi ve davul programlamalar Ugurcan Sezen tarafindan olusturuldu. Miksajlari Ugurcan Sezen ve Dolunay Çapan tarafindan yapilan albüm’ün mastering islemleri Sari Ev Stüdyosunda Baris Büyük tarafindan gerçeklestirildi.

Albümde dinleyicilere küçük bir sürpriz olarak CD-Kartoneti içinde 1 kişilik konser davetiyesi bulunmakta.

[Haberin Eklenme Tarihi: 14.11.2008]

Haberlerin Tamamı >>